KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272340
*
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:37:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 11:08:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:09
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:18
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:45
-
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:59
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:31
*
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 11:08:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk mÃ¥lare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:09 -
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:18
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:45 -
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:59 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:31